Doktorantka UKSW z prestiżowym stypendium Advanced Theological Studies Fellowship (ATSF 2024)

Mariola Trojanowska została tegoroczną laureatką prestiżowego stypendium AdvancedTheological Studies Fellowship (ATSF 2024) przyznawanego przez Uniwersytet Teologiczny w Kampen w Holandii (TU Kampen). Stypendium to jest przyznawane rokrocznie wybranej grupie kilku młodych badaczy, będących na etapie przygotowywania rozprawy doktorskiej. Wyłaniani są oni spośród aplikacji napływających z całego świata. Laureaci stypendium są zapraszani na miesięczny pobyt naukowy do TU Kampen, podczas którego pracują nad wybranym zagadnieniem z zakresu nauk teologicznych pod opieką doświadczonej kadry naukowej uniwersytetu. W programie pobytu znajdują się też m.in. specjalistyczne wykłady oraz przede wszystkim dyskusje pomiędzy laureatami a badaczami z ośrodka goszczącego.

Mgr lic. Trojanowska została tegoroczną laureatką z zakresu nauk biblijnych. Podczas pobytu w TU Kampen będzie pracować nad kolejnym etapem swojej rozprawy doktorskiej, którą przygotowuje na Wydziale Teologii UKSW pod opieką ks. prof. ucz. dr. hab. Bartosza Adamczewskiego.

Gratulujemy!

24 maja 2024